Warzywa, WarzywoWarzywa, Warzywo
Warzywa, WarzywoWarzywa, WarzywoSerwis dla rolnikówrolnicy kontaktreklama rolnictwoWarzywa, Warzywoportal rolniczyWarzywa, Warzywo


Warzywa


Bób uprawa

        Bób ma małe wymagania w stosunku do temperatury, kiełkuje już przy 3-4 stopniach C, a optymalna temperatura wzrostu wynosi 18-22 stopnie C. Roślina ma natomiast duże wymagania wodne. Udaje się najlepiej na glebach cięższych o dużej pojemności wodnej. Najbardziej przydatne pod jego uprawę są mady i czarne ziemie.

        Bób uprawiany jest jako plon główny. Najlepiej się udaje w pierwszym roku po oborniku. Może być uprawiany po wszystkich roślinach nawet po sobie. Wzbogaca glebę w azot i zostawia ją w dobrej strukturze. Ponieważ schodzi z pola wcześnie można po nim uprawiać warzywa poplonowe.
 
        Uprawa bobu odbywa się z siewu wprost do gruntu. Bób należy siać gdy tylko można wyjść w pole. Zbiór świeżych nasion do spożycia na zielono przeprowadza się w fazie dojrzałości mlecznej. Zbiór suchych nasion przeprowadza się wówczas gdy zasychające strąki zmieniają już zabarwienie na szare, czarne lub plamiste.
 
rolnicy.com

 

Copyright ©2006-2008 rolnicy.com : portal rolniczy