Warzywa, WarzywoWarzywa, Warzywo
Warzywa, WarzywoWarzywa, WarzywoSerwis dla rolnikówrolnicy kontaktreklama rolnictwoWarzywa, Warzywoportal rolniczyWarzywa, Warzywo


Warzywa


Pietruszka uprawa

Pietruszka jest wytrzymała na niskie temperatury. Można ją uprawiać z siewu późnojesiennego i bardzo wczesnego wiosennego. W stanie dojrzałości konsumpcyjnej późne odmiany zimują pod śniegiem lub lekkim przykryciem. Roślina jest natomiast wrażliwa na niedobór wody w glebie. Najlepsze do uprawy pietruszki są gleby żyzne, o dobrej kulturze, zasobne w części organiczne, zatrzymujące wodę. Na glebach bogatych w próchnicę warzywo może być uprawiane w drugim, a nawet trzecim roku po oborniku. Na glebach uboższych powinien być pod nią zastosowany nawóz organiczny (obornik, nawóz zielony, kompost).

Pietruszka korzeniowa nie toleruje przesadzania, uprawia się ją wyłącznie z siewu do gruntu na miejsce stałe. Nasiona sieje się wczesną wiosną. Wczesny zbiór w pęczkach z nacią rozpoczyna się w czerwcu. Korzenie pietruszki można na zimę zadołować w pozycji prawie pionowej na zagonie, poprzedzielane warstwą piasku i przykryć zagon po nadejściu mrozów materiałem izolacyjnym.

rolnicy.com


 

Copyright ©2006-2008 rolnicy.com : portal rolniczy